آموزش vray fast sss2

بازدید: 1566 بازدید
حالت شب

آموزش vray fast sss2

سلام ، در این آموزش قصد داریم به بررسی vray fast sss2 material بپردازیم .از این متریال برای ساخت skin (پوست(  و marble (سنگ مرمر) و…. استفاده می کنند.

 vrayfastsss201

 

در تصویر زیر انواع مختلف preset ها رو در قالب مثال هایی واستون اوردیم .preset ها یه سری متریال آماده هستند و برای راحتی کار می شه ازشون استفاده کرد.در شکل های زیر از GI استفاده نشده است تا افکت sub_surface scattering به وضوح دیده شود.

vrayfastsss202

Prepass rate :

در شکل های زیر برای بهتر دیده شدن افکت ، مقدار prepass blur بر روی صفر قرار داده شده است.همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید ، با کاهش مقدار prepass ، متریال ما مصنوعی تر می شود و یه سری noise در اون دیده می شه اما زمان رندر کاهش پیدا می کنه.حالا اگر مقدار prepass افزیش پیدا کند ، زمان رندر بالا می ره و متریال طبیعی تر می شود.حالا اگر مقدار scatter radius بالا رود ، نور بیشتری در جسم ما پخش می شه .در حقیقت scatter radius میزان پخش نور بر روی جسم را کنترل می کند.

نکته : با افزایش مقدار prepass rate ،  vray fast sss2 به محاسباتش در رابطه با scattering شتاب می ده و نورپردازی رو در چند نقط محاسبه می کنه و می شه گفت نحوه ی محاسبه و مکانیزم عملکردش همانند irradiance map هست که برای تنظیم GI به کار می ره.به همین دلیل هست که هر چه مقدار PREPASSRATE افزایش پیدا می کنه ، زمان رندر بالاتر می ره و کیفیت هم بیشتر می شه.

vrayfastsss203

Scale :

همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید با افزایش مثدار پارامتر scale ، وضوح (translucent) جسم ما بالاتر می ره .این پارامتر یه چیزی شبیه به scatter radius هست ، اما این پارامتر می تونه بدون وابستگی به نوع preset انتخاب شده ، تنظیم بشه.شکل های زیر بدون استفاده از GI رندر شده اند تا sub_surface scattering را بهتر نشان دهند.برای شکل های زیر پارامتر single scatter را بر روی raytraced  (solid)  preset را بر روی marble (white) قرار دهید.

vrayfastsss204

مطالعه بیشتر